Stop kąpielom!

Stop kąpielom!

NA rynku pojawiła się nowa ekologiczna bateria, która będzie się z nami komunikować. Wbudowany w niej przycisk EcoLed zasygnalizuje nam, czy oszczędzamy wodę
i jesteśmy ekologiczni. Jeśli nie, bateria przejmuje dowodzenie. Zielone światło na kranie oznacza, że jesteśmy eko, czerwone światło – czas kończyć kąpiel.

Istnieje wiele domowych sposobów oszczędzania wody, np. zakręcanie podczas nakładania mydła czy mycia zębów. Leniwi powiedzieliby: po co się męczyć, nowoczesna bateria zrobi to za nas. To słuszna uwaga. Na rynku pojawiła się technologicznie zaawansowaa bateria, która dba
o mniejsze zużycie wody za nas. W skład linii wchodzi zarówno termostatyczna bateria natryskowa, jak i wannowo-natryskowa.

Idealnie ekologiczny prysznic

Prawdziwie rewolucyjnym sposobem na oszczędzanie jest zastosowanie przycisku EcoLed. To właśnie on będzie się z nami komunikował poprzez światło, sygnalizując czy jesteśmy eko, czy wręcz przeciwnie, i powinniśmy kończyć kąpiel.Baterię uruchamiamy poprzez naciśnięcie przycisku EcoLed. Całość przypomina trochę działanie sygnalizacji świetlej: zielona dioda – możesz się kąpać, czerwona – stop. Jak wygląda to
w praktyce? Uruchamiamy kran, bateria zamiga do nas zielonym światłem. Jeśli prysznic zostanie zakończony w ciągu 2 minut, zielony sygnał miga ponownie - w nagrodę za ekologiczny prysznic.

Jeśli jednak po dwóch minutach woda nadal płynie, bateria zaczyna migać do nas czerwonym światłem. Po 3 minutach, czerwona lampka miga już z większą częstotliwością, dając nam sygnał, że nie jesteśmy ekologiczni i zużyliśmy już za dużo wody. Po 4 minutach bateria przejmuje dowodzenie i sama, automatycznie odcina dopływ wody. Mechanizm ten znamy dobrze, gdyż tak właśnie funkcjonują natryski w centrach sportu i rekreacji. Takie baterie Oras są przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne, więc cały mechanizm eko,
i sygnalizację świetlną można w dowolnym momencie wyłączyć.

Kąpiel kontrolowana

Bateria wannowo-natryskowa, poza funkcją kontroli ekologicznego zużycia wody, ma dodatkowe rozwiązanie dla miłośników gadżetów, ale też osób zabieganych, które robią wiele rzeczy w tym samym czasie. Funkcja polega na automatycznym napełnieniu wanny, dzięki czemu mamy gwarancję, że woda się nie przeleje.
W czasie, gdy wanna wypełnia się wodą możemy zrelaksować się filiżanką kawy, przygotować kolację lub zająć się dzieckiem, i bez stresu czekać na moment, w którym nastąpi automatyczne odcięcie dopływu wody.

Same zalety

Obecnie około 1/3 energii zużywanej w gospodarstwach domowych przypada na ogrzewanie wody. Wielofunkcyjna bateria umożliwia wybór ekologicznego rozwiązania, pozwalając jednocześnie na obniżenie wysokości rachunków. Migające EcoLedy pomagają uczyć najmłodszych oszczędnego używania wody i budują w nich świadomość ekologiczną.  

Źródło:Oras

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!