Debata

Debata "Lubimy vintage!" na Łódź Design Festiwal 2013

Na tegorocznej edycji Łódź Design Festiwal będzie okazja do wzięcia udziału w debacie „Lubimy vintage!” na temat inspiracji designem minionych dekad.

Debata ”Lubimy vintage!” zorganiowana wspólnie przez markę Noti oraz Atak Design to spotkanie z designem lat 50-tych i 60-tych. Bohaterami są Piotr Kuchciński - jeden z najbardziej docenianych polskich projektantów, wyróżniony tytułem Designera Roku 2012 przez Instytut Wzornictwa Przemysłowgo i Piotr Sarzyński - dziennikarz tygodnika Polityka, krytyk architektury, autor programu telewizyjnego „Wrzaski i blaski” oraz książki „Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?”. Goście porozmawiają o inspiracjach designem lat 50-tych i 60-tych XX wieku we współczesnych wnętrzach, architekturze i sztuce. Pokażą najlepsze przykłady współczesnego wykorzystania tych inspiracji. Zaproszą do dyskusji.

Będzie to jednocześnie premiera kolekcji Clapp zaprojektowanej przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti. Inspirowana jest designem lat 60-tych. Szczególnie fotelami na drewnianych nogach (np. fotel "366" Józefa Chierowskiego). Odwołuje się do ich zasady konstrukcji. Forma mebli z mocno zarysowanymi krawędziami i wyraźnie przerysowanymi proporcjami drewnianych elementów jest nowoczesna w wyrazie. Połączenie estetyki vintage i współczesnych kształtów oraz duży wybór sposobów wykończeń drewna i materiałów tapicerki daje swobodę w tworzeniu indywidualnej kolekcji. Kolekcja Clapp składa się z sofy, fotela oraz dwóch stolików o różnych wymiarach.

 Kiedy? 19 października, godz. 16.00.
Gdzie? Atak Design, Łódź, ul. Żeligowskiego 43 a.

Wstęp wolny! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o rezerwację na adres: info@atakdesign.pl .

Organizatorzy: Noti, Atak Design
Patroni medialni: Design Alive, Elle Decoration, Futu Paper, Exspace.pl

Premierowa kolekcja Clapp zaaranżuje także strefę wystawy Design Alive Awards 2012 prezentującej nagrody za kreatywne myślenie przyznawane przez magazyn.

Gdzie? Centrum Festiwalowe ul.Targowa 35, I piętro.

Marka Noti uczestniczy także w wystawie Must Have w ramach Łódź Design Festiwal. Zobaczymy na niej wyróżnioną kolekcję siedzisk - Trefl zaprojektowaną przez Piotra Kuchcińskiego. Trefle o wyjątkowa interpretacja popularnego stołka.  Jego charakterysyczna fantazyjna forma kształtem przypomina czterolistną koniczynę...przynoszącą szczęście. Rodzina składa się z trzech typów siedzisk w różnych wielkościach: pufa, taboretu i hockera. Dodatkowo puf może pełnić funkcję stolika dzięki niezależnemu nakładanemu blatowi. Do wyboru są różne warianty wykończeń szycia: szew tradycyjny, szew prawostronny oraz szew prawostronny z dodatkową wypustką w dowolnym kolorze.

Źródło: Noti

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!