Jak dbać o podłogę drewnianą?

Jak dbać o podłogę drewnianą?

Aranżacja wnętrza z użyciem drewnianej podłogi doda przytulności i faktycznego ciepła. Drewniana podłoga ma też inne zalety: jest zdrowa, ma walory antystatyczne i antyalergiczne. Aby zawsze dobrze wyglądała należy ją odpowiednio pielęgnować.
Podstawa, to jak najmniej wody na podłodze. Woda sprzyja odkształcaniu desek i ich zmatowieniu. Nie należy myć podłogi mopem, który wchłania i oddaje znaczną ilość wody.
Po umyciu podłogi drewnianej dobrze jest wytrzeć ją do sucha. Ponadto nie należy nakładać na nią środków z dodatkiem gliceryny.
Jeśli aranżacja łazienki zakłada drewnianą podłogę w tym miejscu, najlepsze zastosowanie ma drewno odporne na wilgoć, np. teakowe.
Drewno należy często odkurzać i zamiatać, chroniąc przed kontaktem z piaskiem czy ostrymi przedmiotami, które mogłyby porysować powierzchnię. Meble stojące na drewnianej podłodze warto podkleić filcem, który zapobiegnie niszczeniu podłogi podczas przesuwania krzeseł, foteli czy kwietników.
Z dostępnych na rynku środków czyszczących należy wybierać takie, które są przeznaczone do powierzchni naturalnych. Warto zastosować te oparte na woskach i polimerach. Zapobiegną szarzeniu i ułatwią codzienne prace pielęgnacyjne.
Źródło: VOX

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!