Na styku - Gdynia Design Days 2013

Na styku - Gdynia Design Days 2013

Znamy już tegoroczne hasło festiwalu Gdyni Design Days! „NA STYKU” nawiązuje do przenikania kulturowego, czasowego, geograficznego… Program będzie obfitował w nowatorskie wystawy, twórcze warsztaty oraz liczne wydarzenia towarzyszące realizowane przez środowisko kreatywne z całej Polski.

Wystawa główna będzie rozwinięciem idei „NA STYKU”. 6 grup projektowych z całej Polski, pod kuratelą Pawła Pomorskiego i Agaty Kulik-Pomorskiej z grupy MALAFOR przygotuje projekty dedykowane Pomorzu.

Gdynia Design Days 2013 to również wystawa „Współczesne improwizacje”, „Design Innowacyjny” warsztaty „Twory z morza”, „Projekt Market”, czyli coś więcej niż tylko targowisko designu oraz Business Cooperation Event, na który zapraszamy środowisko projektowe z zagranicy. Kontynuujemy zeszłoroczną akcję zwiedzania festiwalowych miejscówek na rowerze, czyli „Śledź Design”. – Cieszy nas również perspektywa aktywnej współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku – mówi Izabela Kotkowska z Centrum Designu Gdynia – Planujemy m.in. wystawę najlepszych prac dyplomowych podczas festiwalu oraz kilka innych ciekawych projektów, które pozwolą na promocję oraz kreatywny rozwój młodych talentów z Pomorza - dodaje. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony otwarty konkurs na „Program Towarzyszący”, do udziału w którym zapraszamy środowisko projektowe z całej Polski.

Festiwal jest platformą spotkań, dyskusji, wymiany doświadczeń i dobrych rozwiązań. Dzięki niepowtarzalnej letniej atmosferze co roku przyciąga wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się co ważne i inspirujące.

Odbędzie się w okresie od 5 do 14 lipca 2013 w Gdyni.

Gdynia Design Days

Gdynia Design Days

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!