Jak oświetlić wnętrze - trendy

Jak oświetlić wnętrze - trendy

Branża oświetleniowa rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Mimo, że technologia LED stanowi istotny trend w oświetleniu, równie prężnie rozwijane są inne segmenty, jak chociażby nowe źródła metalohalogenkowe czy układy zapłonowe do świetlówek o podwyższonej trwałości. W jakich sytuacjach wybrać poszczególne rozwiązania ?

Czynnikami determinującymi wybór technologii oświetleniowej są budżet, który możemy przeznaczyć na wyposażenie, charakter lokalu oraz grupa oferowanych w nim produktów.

Mimo, że wielu przedstawicieli branży uważa, że przyszłość oświetlenia będzie skupiała się na technologii LED – przede wszystkim ze względu na coraz większą jej wydajność i trwałość (łatwiejsza i mniej kosztowna konserwacja związana z brakiem konieczności wymiany źródeł światła w długim okresie czasu), to oprawy LED nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem.

Wykorzystanie ich będzie się opłacać tylko wtedy, gdy zastosujemy je w odpowiednich miejscach i w przemyślany sposób. W wielu przypadkach lepszy efekt daje połączenie kilku rodzajów oświetlenia niż samych rozwiązań ledowych lub konwencjonalnych. Opłaca się to również pod względem ekonomicznym - oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę cały okres użytkowania danej instalacji, a nie tylko wartość początkową zakupu produktu.

Powodzeniem w branży cieszą się także systemy np. z użyciem źródeł metalohalogenkowych, zwłaszcza że wciąż często są wydajniejsze od LEDów przy dużo niższej cenie zakupu. Ponadto w sklepach wykorzystywane są systemy szybkiego montażu tworzące linie świetlne (oparte na świetlówkach).

W przypadku linii świetlnych istnieją konkurencyjne cenowo produkty LED - stosowane szczególnie do dużych powierzchni. W mniejszych lokalach możemy zobaczyć rozwiązania bazujące na lampach metalohalogenkowych np. w branży odzieżowej czy w salonach meblowych.

Źródło: Trilux

Jak oświetlić sklep ?

oświetlenie sklepu

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!