Ironia w bieli i błękicie

Ironia w bieli i błękicie

Już w najbliższy czwartek, 11 października w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL", odbędzie się drugie spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Marcin Kwietowicz opowie tym razem o wnętrzach butika Fiu Fiu Warszawie.

Inspirując się pochodzeniem sprzedawanej w butiku odzieży i butów, architekci sięgnęli w swojej koncepcji po skojarzenia ze skandynawskim krajobrazem – wizją „zanurzonych w bieli jaskrawych form na tle chłodnego błękitu” i tradycyjnych domów.

Mimo niewielkiej skali i pragmatycznej funkcji realizacji udało im się zawrzeć w niej wiele znaczeń, które odnoszą się zarówno do profilu sklepu, jak i odwołują się do architektonicznych archetypów.

Marcin Kwietowicz opowie zarówno o wielości sensów, jakie autorom udało się zmieścić w „scenograficznym maleństwie”, jak i o życiu młodego architekta zderzającego swoje marzenia z brutalną rzeczywistością rynku.

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 11.10.2012 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.
Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl należący do grupy „Sztuka Architektury”.
Sponsor: BN Office Solution

Patroni: Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polskie Stowarzysznie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród - Wyd. Dobry Dom, Dom i Wnętrze - Wyd. Edipresse, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, Dlastudenta.Pl, polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Domin, Labirynt

Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Marcin Kwietowicz, Butik Fiu Fiu w Warszawie

Butik Fiu Fiu w Warszawie

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Simone 2014-04-20 23:11:46

Zret, bellissima roliessfine, mi ha fatto tornare indietro nel tempo Oggi invece molte foto vengono utilizzate per scopi pif9 spiccioli. Marketing, spionaggio e controllo. Immagini per colpire e soggiogare le menti.Perdonami la divagazione :DUn abbraccio

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!