Topniejący stół

Topniejący stół

Natura nieustannie inspiruje. Zafascynowani jej zjawiskami, projektanci z AAStudio z Bukaresztu (Rumunia) zaprojektowali 'topniejący' stół. Inspiracją dla jego formy stały się skały i śnieg.

Jak wyjaśniają projektanci, punktem wyjścia dla projektu 'Melted Snow Table' była chęć stworzenia oryginalnego, współczesnego i innowacyjnego mebla, który wprowadzi nieco ekstrawagancji i niezwykłości do codziennego otoczenia.

Jednym z ulubionych materiałów, jakie w swoich projektach wykorzystuje AAStudio, jest corian, który jest materiałem wytrzymałym, a przy tym bardzo plastycznym w wysokich temperaturach, co pozwala na kształtowanie z niego organicznych, obłych form. Projektanci sięgnęli po niego także w tym przypadku, łącząc to nowoczesne tworzywo z tradycyjnym drewnem.

Inspiracją dla formy mebla były tzw. babele – formacje skalne w Karpatach przypominające swoim kształtem potężne grzyby – przykryte topniejącymi czapami śniegu. Ten widok postanowili przełożyć na formę utylitarnych przedmiotów.

Blaty z białego corianu ukształtowane zostały na wzór zsuwających się ze skał pokryw śnieżnych. Do wykonania podstawy stołu projektanci wykorzystali z kolei drewno, którego faktura kontrastuje z idealnie gładką powierzchnią sztucznego tworzywa, tak jak chropowaty kamień z delikatnym śniegiem.

Fot. Cornel Lazia

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Z kamienia?

    Z kamienia?

    Sofy i fotele, które wyglądają jakby były zrobione z kamienia...

    czytaj
  • Mutacje

    Mutacje

    Meble, które wyglądają, jakby powstały w wyniku naturalnego procesu namnażania...

    czytaj
  • Stół z rzeki

    Stół z rzeki

    Natura tworzy formy, które zachwycają swoją rzeźbiarską, dynamiczną strukturą i...

    czytaj
  • Do bujania

    Do bujania

    Miejsce pracy wcale nie musi być poważne i nudne, a...

    czytaj

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!