Polsko-gruzińska 'Wymiana 2012'

Polsko-gruzińska 'Wymiana 2012'

Projekt „Wymiana 2012” to twórcze spotkania uznanych polskich projektantów i młodych gruzińskich artystów z pracownikami dwóch fabryk: FSO w Warszawie i Paper Plus w Tbilisi. W ich efekcie, podczas kilkudniowych warsztatów, ze znalezionych w magazynach odpadów materiałowych i elementów seryjnej produkcji powstały nowe, unikatowe obiekty. Efekty pracy artystów i projektantów można zobaczyć w CSW w Warszawie.

Od niedawna FSO i Paper Plus dzielą ten sam, niełatwy los – przez dziesięciolecia obydwie firmy należały do najprężniejszych zakładów w swoich krajach, w tej chwili zaś – zawiesiły produkcję i w stanie „produkcyjnej hibernacji” czekają na nowych inwestorów.

Zadaniem artystów podczas kilkudniowych warsztatów było stworzenie nowych unikatowych obiektów ze znalezionych w magazynach odpadów materiałowych i elementów seryjnej produkcji. Przedmioty te zostały zaprojektowane i wykonane „na zamówienie” konkretnych osób – pracowników fabryk – specjalnie do ich mieszkań. Przed warsztatami artyści obejrzeli wnętrza mieszkań pracowników fabryk, poznali oczekiwania „inwestorów” i wspólnie z nimi omówili propozycje projektowe.

Artyści uczestniczący w wystawie: Ana Beridze, Aze design, Bessa Kartlelishvili, Shota Demetrashvili, GANG Design + Paulina Pankiewicz, Galaqtion Eristavi, Kompott, Miranda Motskobili, Tamar Muskhelishvili, Marta Niemywska, Dawid Grynasz, Studio Rygalik - Gosia i Tomek Rygalik, Aleksi Soselia.

21 września – 7 października 2012, Budynek Laboratorium
Kuratorzy: Edyta Ołdak, Ewa Solarz
Opieka kuratorska ze strony CSW: Ewa Gorządek

Więcej informacji: csw.art.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!