Musisz to mieć!

Musisz to mieć!

Już niedługo rusza kolejna edycja Łódź Design Festival, a wraz z nią – druga odsłona projektu must have, którego celem jest prezentowanie i promowanie dobrego, rodzimego wzornictwa.

Projektmust have, na który składają się plebiscyt i wystawa, swoją premierę miał w 2011 roku. Zamiarem jego pomysłodawców jest pokazanie szerokiej publiczności dobrego polskiego designu, by w ten sposób promować rodzimy biznes oraz projektantów.

W ramach plebiscytu, Rada Ekspertów, w której zasiedli przedstawiciele mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, dokonała subiektywnego wyboru najciekawszych i zasługujących na uwagę przedmiotów odzwierciedlających aktualne trendy w projektowaniu. Podsumowująca konkurs wystawa doczekała się prezentacji na największych na świecie targach designu w Mediolanie, gdzie w ciągu 6 dni odwiedziło ją ponad 60 000 osób. Zwycięskie projekty można było również zobaczyć we Wrocławiu podczas „Nocy z Dizajnem”. Ekspozycja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród organizatorów wydarzeń związanych z wzornictwem w Polsce i na świecie. Pisano o niej przychylnie w wielu czasopismach zarówno branżowych, jak i ogólnotematycznych.

W tym roku, po sukcesie pierwszej edycji plebiscytu, zorganizowana została jego druga odsłona. Tym razem jednak na ogólną pulę, z której dokonany został wybór najlepszych produktów, złożyły się zarówno propozycje nadesłane przez ekspertów, jak i zgłoszenia dokonywane samodzielnie przez firmy. Spośród ponad 300 nominowanych oraz zgłoszonych produktów Rada Ekspertów wyróżniła 66, z których 40 będzie można obejrzeć na żywo już w październiku na wystawie must have prezentowanej w ramach Łódź Design Festival 2012.

Listę prezentowanych na wystawie projektów można zobaczyć na stronie: lodzdesign.com

Łódź Design Festival trwa od 18 do 28 października 2012 r.

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Gigi 2013-03-28 15:37:43

5 marca 2013 o 23:58gd napisał:Witam:) Pytanie do Państwa Winiarskich Czy jest możliwość odniioenwa u Państwa starej fotografii czarno białej i powiększenie jej do rozmiarf3w 80/60 z uzyskaniem takiego efektu jak na pierwszym zdjęciu ?

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!