Gięte meble na warsztacie

Gięte meble na warsztacie

Zamek Cieszyn zaprasza na drugą odsłonę warsztatów produktowych organizowanych w ramach projektu Design Silesia. Tym razem ich temat to: 'Meble gięte – tradycja i nowoczesność'.

Warsztaty adresowane są do projektantów i absolwentów kierunków projektowych z województwa śląskiego (mieszkających lub pracujących w regionie) zainteresowanych historią projektowania mebli (szczególnie historią rozwoju gałęzi meblarstwa, jaką są meble gięte), poszukujących nowych pomysłów i chcących w przyszłości projektować dla przemysłu przy wykorzystaniu tej technologii.

Celem warsztatów jest przygotowanie projektów mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz o jak największym potencjale wdrożeniowym. Praca nad projektami będzie podzielona na dwa etapy: we wrześniu uczestnicy zwiedzą fabrykę mebli w Jasienicy, poznają jej historię i rozpoczną opracowywanie koncepcji swoich projektów. W październiku wrócą na miejsce, by kontynuować prace nad projektami.

Warsztaty poprowadzą Paweł Jasiewicz i Aleksandra Mirecka, projektanci mebli, których inspiruje fabryka – przestrzeń, technologia i historia produkcji. Pojawi się także projektantka Jadwiga Husarska-Chmielarz odpowiedzialna w Paged Meble za rozwój produktu. Natomiast dr hab. Irma Kozina z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach opowie o historii fabryki w Jasienicy i przemysłu meblarskiego w regionie, a historię rozwoju mebli giętych przedstawi Stefan Mieleszkiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Warsztaty odbędą się w dniach 18 września oraz 8-12 października 2012 r. w fabryce Paged Meble (Jasienica ul. Cieszyńska 99)

Chęć udziału w warsztatach można zgłaszać do 10 września 2012 roku, tylko poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz kwestionariusza osobowego, których integralną częścią jest portfolio.

Liczba miejsc ograniczona! O uczestnictwie nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: design-silesia.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!