Organiczna elegancja

Organiczna elegancja

Elegancka, subtelna linia krzesła Stance przywołuje na myśl ponadczasowe dzieła duńskich mistrzów modernistycznego wzornictwa, którzy w doskonały sposób łączyli organiczne formy z funkcjonalnością i skalą dostosowaną do ludzkiego ciała. Czerpiąc inspirację z estetyki z lat 50., projektanci postarali się jednak wzbogacić klasykę pierwiastkiem nowoczesności.

Zaprojektowane przez studio Justnotnormal krzesło narodziło się z idei harmonijnego zespolenia pięknej formy z ergonomią. Na wzór rzeźbiarskich mebli tworzonych przez rzemieślnika Sama Maloofa, projektanci zaokrąglili wszystkie kąty, dzięki czemu płaszczyzny płynnie przechodzą w siebie, jakby stanowiły nierozłączną całość.

Podobnie jak w przypadku wielkich przodków, krzesło zostało wykonane z wysokiej jakości, pieczołowicie dobranych materiałów, które pozwoliły osiągnąć efekt naturalnej, organicznej jakości i harmonii.

Krzesło powstało w dwóch wariantach. W pierwszym z nich wykonana z naturalnego drewna rama została pokryta czarnym, matowym lakierem, a zrobione z giętej sklejki siedzisko – lakierem o wysokim połysku. Druga wersja z kolei sięga po pełne ekspresji zestawienie kolorów i faktur – naturalne drewno ramy spotyka się tu z przyciągającym wzrok pokryciem siedziska wykonanym z 'włochatego' materiału o intensywnym, fuksjowym kolorze.

Fot: imstepf.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-14 01:58:01

Your website is very nice, i have bookmarked it.

marcoo 2020-04-18 02:48:14

Your page is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!