Etno-projekt. Warsztaty

Etno-projekt. Warsztaty

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna po raz drugi zaprasza do udziału w wyjazdowych warsztatach w ramach projektu „Etno-projekt. Polsko - białoruskie inspiracje etniczne w designie młodych”.

Najważniejszą częścią projektu będą warsztaty, które odbędą się w terminie1-16 września 2012. Są one adresowane do młodych projektantów, studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego, grafiki użytkowej, projektowania ubioru oraz architektury i architektury wnętrz, którzy ukończyli drugi rok studiów i nie mają więcej niż 30 lat.

Pierwsza część warsztatów będzie miała miejsce w Polsce, druga na Białorusi. Zakończy je wystawa projektów graficznych wykonanych przez uczestników, która będzie prezentowana w Mińsku i w Warszawie.

Oprócz warsztatów, podczas wymiany odbędą się spotkania, dyskusje oraz wizyty studyjne skupione wokół zagadnienia inspiracji sztuką i rzemiosłem ludowym polskim i białoruskim. Uczestnicy zapoznają się z tradycyjnym wzornictwem, dowiedzą się, jaki był kontekst jego powstawania, będą pracować pod okiem zarówno twórców ludowych, jak i współczesnych projektantów. Odwiedzą muzea, skanseny, izby regionalne. Na koniec stworzą własne projekty w formie graficznej, które zostaną zaprezentowane na wystawach w przestrzeni miasta w Polsce i Białorusi.

Rekrutacja trwa do 16 lipca 2012 r.

Więcej informacji oraz regulamin i ankietę rekrutacyjną można znaleźć na stronie: etnoprojekt.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!