Prysznic za zasłoną

Prysznic za zasłoną

Jeśli prysznic w naszej łazience znajduje się w obudowanej wnęce, zamiast tradycyjnej kabiny ciekawym rozwiązaniem może być zasłona prysznicowa, która zajmuje mniej miejsca, a przy okazji pozwala ożywić wnętrze kolorem i ciekawymi wzorami.

Na rynku dostępna jest szeroka gama zasłon prysznicowych – od stylistyki klasycznej po zasłony dedykowane do łazienki nowoczesnej, a także dziecięcej.

Amsterdam, to zasłona prysznicowa, nawiązująca swoją stylistyką do holenderskiego wzornictwa i kolorystyki. Biel połączona z kobaltowym niebieskim (Delft blue) to podstawowe barwy używane do zdobienia tradycyjnej holenderskiej porcelany stołowej. Charakterystyczny jest także motyw dekoracyjny zasłony – rysunek typowych dla miasta kamieniczek ciasno ustawionych na brzegach kanału.

W oryginalnej, fioletowej tonacji utrzymana jest zasłona Coloris. Uwagę zwraca elegancki sposób przygotowania materiału do montażu – zasłona wyposażona została w metalowe pierścienie do przełożenia przez drążek. Taki sposób mocowania jest łatwiejszy, a ponadto pozwala tkaninie na swobodne układanie się. Zasłona dostępna jest także w jaśniejszej wersji, w kolorze bieli złamanej szarością.

Kolorystyczną przeciwwagą dla obu prezentowanych zasłon jest Bambi Multi – barwna tkanina z postaciami zwierząt dedykowana jest do dziecięcych łazienek lub takich, z których korzystają dzieci. Najmłodszych z pewnością zachwyci zarówno kolorystyczna odwaga projektantów, jak i treść ilustracji, na których można dostrzec znanego z bajki jelonka Bambi, motylki, króliczki i ptaszki, czyli wszystko, co podoba się dzieciom.

Wyobraźmy sobie, że zapisane na zasłonie Digits cyfry to numer telefonu do kogoś, kto mieszka w Nowym Jorku – tak przynajmniej podpowiada skrót widoczny w prawym górnym rogu zasłony. Kto to jest? W tym miejscu musimy jeszcze bardziej poruszyć swoją wyobraźnię, ponieważ numer widoczny na tkaninie jest niepełny, brakuje kilku cyfr. Intrygująca treść zasłony w połączeniu z uniwersalną, biało-szarą kolorystyka sprawiają, że świetnie sprawdzi się ona w łazienkach utrzymanych w stylu nowoczesnym.

Kolorystyczny minimalizm zasłony Paul projektanci przełamali mocnym barwnym akcentem w postaci tęczowych pasów. Kontrast użyty został delikatnie, na górze i dole tkaniny. Zasłona Paul, oprócz wersji grafitowej, ma również wersję białą.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-20 22:50:43

Your page is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!