Dzień Architekta vol 4

Dzień Architekta vol 4

DZIEŃ ARCHITEKTA to coroczne spotkanie architektów i projektantów wnętrz towarzyszące konferencji branżowej pt. „Strefy inspiracji – światło i ogród”, przybliżającej nowe technologie i najciekawsze produkty prezentowane na najważniejszych targach designu iSaloni w Mediolanie. Już po raz czwarty gospodarzem wydarzenia będzie Galeria Wnętrza we Wrocławiu.

Spotkanie odbędzie się 22 czerwca 2012 r. w strefie inspiracji Galerii Wnętrza w budynku Kinnarps na wrocławskich Bielanach, a jego tematem przewodnim będzie światło w domu i ogrodzie oraz prezentacja szeregu usprawnień w pracy projektanta. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.,

Okazją do spotkania dolnośląskiego środowiska architektów i projektantów wnętrz jest obchodzony 1 lipca Światowy Dzień Architekta.

Wybrane nowości ze świata designu przywiezione wprost z Mediolanu, w tym sofa Plum (Ligne Roset) – laureatka Oskara meblowego Red Dot, ażurowe meble z lawy wulkanicznej (Conmoto), mobilny kominek Roll Fire i dowcipne, podświetlane meble z biodegradowalnego tworzywa (Myyour) będzie można zobaczyć w strefie prezentacji.

O nowych możliwościach aranżacji wnętrz, które daje światło (Vibia) i technologia LED (ARTcada) oraz o technicznych aspektach projektowania, ciekawych narzędziach i programach komputerowych usłyszymy podczas konferencji pt. „światło w domu i ogrodzie”.

Konferencję rozpocznie firma VIBIA, która potraktowała źródła światła jako rzeźbiarskie tworzywo pozwalające na tworzenie unikatowych form przestrzennych i dekoracyjnych kompozycji. Przedstawi nie tylko śmiałe propozycje aranżacyjne lecz również program CREA, który przelicza techniczne aspekty indywidualnych koncepcji. Ponadto VIBIA omówi szczegóły konkursu *2012 CREA AWARDS organizowanego przy współpracy z portalem Architonic na najlepszy projekt oświetlenia, w którym pula nagród wynosi 40 000 euro.

Światło zintegrowane z meblem zaprezentuje firma MYYOUR, która tworzy swoje kolekcje o dowcipnej, niebanalnej formie przeznaczone do kawiarni, ogrodu, na basen. Co ważniejsze do produkcji swoich mebli wykorzystuje specjalne, biodegradowalne tworzywo zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. O roli odpowiednio dobranego oświetlenia w kuchni (funkcjonalność i ekonomia) opowie firma MIELE , a „żywe światło” w domu zaprezentuje firma CONMOTO w postaci nowych możliwości kominków i palenisk (LOVE BURNS : kominek kołem się toczy).

Filozofię re-designu w kultowych kolekcjach 2012r. Przedstawi Anna Grużewska, pasjonatkę tematu i autorka artykułów do pism wnętrzarskich.

Spotkanie zakończy garden party z gwiazdą designu – fotelem” Proust” A. Mendiniego w nowej odsłonie zgodnej z duchem powrotu do źródeł, który zdominował tegoroczne targi ISaloni. Podczas Garden Party będzie także można przetestować niezwykle meble z lawy wulkanicznej Maffam Freeform, poszukać ukrytych drzwi BARAUSSE SECRET. Strefę grillowania zdominuje tepan – wygodna technologia w kuchni i na ogrodzie (Miele).

Wortale Sztuka Wnętrza i Sztuka Architektury są patronami wydarzenia

Więcej informacji: www.galeria-wnetrza.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!