Rusza Design Centrum Kielce

Rusza Design Centrum Kielce

23 czerwca 2012 r. rozpocznie aktywną działalność Design Centrum Kielce, które powstało w ramach programu rewitalizacji Wzgórza Zamkowego.

To niekonwencjonalne wydarzenie, toczące się przez dwa czerwcowe dni, połączy międzynarodowy świat branży designu z polskimi twórcami i gośćmi Centrum.

23 czerwca odbędą się wernisaże trzech wystaw, wykłady, warsztaty, prezentacje. Otwarcie Design Centrum Kielce uświetni obecność gościa specjalnego Giulio Cappellini, projektanta, biznesmena i wykładowcy, jednego z najbardziej wpływowych znawców designu, którego autorska marka Cappellini jest czołowym „trendsetterem” w dziedzinie wyposażenia wnętrz. W trakcie spotkania publiczność będzie miała okazję posłuchać jego wykładu oraz wziąć udział w otwartej dyskusji.

Dzień Otwarty w niedzielę – 24 czerwca – będzie okazją pokazania procesu tworzenia designu wszystkim zainteresowanym nie związanym z branżą, którzy poprzez swoje artystyczne pasje chcą poznawać wzornictwo i jego wpływ na nasze życie codzienne. W trakcie trwania trzydniowego święta na ulicy Zamkowej odbędą się warsztaty, liczne wykłady, a w szczególną Noc Świętojańską pokażemy niestandardowe instalacje projektantów.

W sobotę 23 czerwca w DCK odbędą się wernisaże trzech wystaw:

Design=Wzornictwo”, kurator: Dagmara Kopała

From Regular to Bold. A Journey Through the Swallows of Young Design Evolution”, kurator: Hans Maier-Aichen

ðe SIGN”, autor: Radosław Nowakowski

Więcej informacji: designcentrumkielce.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!