Klub Sztuka Architektury zaprasza: Park Biurowy na Wilanowie

Klub Sztuka Architektury zaprasza: Park Biurowy na Wilanowie

W czwartek, 24 maja, o godz. 17.30, w klubie Sztuka Architektury przy ulicy Andersa 13 w Warszawie, architekt Piotr Chwazik z biura Hermanowicz Rewski Architekci opowie o projekcie siedziby firmy Pol-Aqua na Wilanowie.

Siedziba firmy Pol-Aqua jest pierwszą inwestycją na terenie Wilanów Office Park, który docelowo będzie się składał z kilkunastu obiektów biurowych. Część budynków z najbliższego otoczenia biurowca jest już w trakcie realizacji. Całe założenie Parku Biurowego, w przeciwieństwie do większości założeń tego typu, nie będzie parkiem wyłącznie z nazwy – architekci zaplanowali bowiem dużo przestrzeni zielonej oraz niewielką skalę zabudowy.

Rozległy ogólnodostępny park inspirowany krajobrazem pól golfowych integrować będzie kubatury kolejnych powstających budynków. Starannie zaprojektowana zieleń i mała architektura współgrać będą z architekturą biurowców stanowiąc atrakcyjną przestrzeń nie tylko dla pracowników, ale także okolicznych mieszkańców.

Pierwszy zrealizowany biurowiec zbudowany został na planie litery C otwartej na południe w kierunku wyżej opisanych terenów rekreacyjnych. 'Środek ciężkości' budynku stanowi trzykondygnacyjny, przestronny hol – dziedziniec będący sercem biurowca. Od strony przyszłej ulicy prowadzą efektowne schody – stylobaty wprowadzające do wejścia umieszczonego w głębokim podcieniu. Vis-a-vis głównego wejścia znajduje się wyjście na zielony zewnętrzny dziedziniec, doskonale widoczny poprzez przeszkloną ścianę głównego holu. W efekcie budynek sprawia wrażenie ogromnej bramy prowadzącej na teren parku.

Wykład poprowadzi architekt Piotr Chwazik z biura Hermanowicz Rewski Architekci – współautor i kierownik projektu.

Spotkanie odbędzie się 24 maja 2012 r. w Klubie Sztuka Architektury:

ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej - Stacja Muranów), Warszawa
Początek godzina 17.30.
Wstęp na wykład jest bezpłatny.
Po wykładzie planowana jest dyskusja.

Klub Sztuka Architektury jest wspólnym projektem portalu Sztuka-Architektury.pl oraz Stowarzyszenia Stacja Muranów

Patronat medialny: Wnętrze i Ogród, portal deko-racja.pl
Program kolejnych prezentacji można znaleźć na portalu www.ArchFilmFest.eu

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!